Jdi na obsah Jdi na menu
 


 KARNEVAL NA NÁVSI

Tak dlouho jsem sliboval Rebece karneval, až jsem jednoho dne přivezl na chalupu velký reproduktor a mnoho dětských písníček a na návsi připravil a vyzdobil dětem karneval. Rebeka s Matějem a Sárou měli za úkol pozvat všechny děti z Březovíku. V tu chvíli začalo pršet a já myslel, že je po karnevalu. Po nějaké době se počasí umoudřilo a dopřálo dětem si trochu zatančit. Každý musel přijít v masce. Chvíli se tancovalo, děti si donesly nějaké bobroty a pak se k tanci přidali i rodiče.

 

NOVÝ STROP

3.-5. května 2009 jsme spolu s tátou stavěli nový strop s trámů. Jeden velký stropní trám jsme museli ještě obědnat na pile, ale zbytek trámů jsme měli na chalupě. Po několika hodinovém měření a broušení jsme se mohli pustit do díla. Dalo nám to sice pěknou makačku než jsme dostali všechny trámy ke stropu, ale výsledek naší práce nám udělal velikou radost. Po zhotovení stropu jsme ještě přivezli od souseda truhláře krásná okna. Chaloupka bude zase o něco krásnější. Je třeba ještě dodělat strop a vyštukovat celou tu velikou místnost. Usadit okna Rozvést elektriku. V nejbližší době nás čeká izolace a stavba nové podlahy. Dále se musí zabudovat topení. Místnost pro koupelnu je už také hotová jen ji obložit a vybavit. Na zahradě je vidět, že je tady jaro. Bude taky třeba trochu upravit zahradu, aby to trochu vypadalo. Po stavbě krovu a položení krytiny je tady stále ještě nepořádek.

 

TÁTA NAROZENINY 

ObrazekDne 27.2.2009 měl náš drahej tatínek Zdenko Pešta 52 let. Na Chalupě se to slavilo den poté. Na večer jsme se na chalupě  sešli aby jsme oslavenci popřáli. Lukáš, Monika, Míša, Rebeka, Lucka, Milan,Sára a s nimi ještě kamarádi. Babička usmažila řízky, a udělala bramborovej salá a dětem brambory. Děda dostal, Halogenovou lampu, nějakou kosmetiku a flašku Whisky. Z všechny mu přeji k narozeninám hodně zdravý, štěstí, spokojenosti a hlavně spoustu peněz a síly v budování naší malé Hluboké. 

Obrazek

 

 

ZASNĚŽENÁ CHALUPA

Obrazek

 

 

 

LADOVSKÁ ZIMA

ObrazekLadovský obraz z chalupy se k nám vrátil po čtyřech letech. Po několika denním sněžení nás zasypalo asi 50 cm sněhu. Děti mají prázdniny a tak si sněhu pekně užívají. Jezdí na lyžích, snowbordu, bobech a stavějí iglů.

  ObrazekObrazek  Obrazek

Z  KOŤÁTEK KOČKY

 

Z našich malých koťátek už jsou velké kočky. Dokážou vyskočit i za krk. Zatím se nenaučila ještě lovit myši a tak se jim musí jídlo kupovat. S vekým kocourem se už zkamarádila a tak tu máme tři černé pantery.

Obrazek   Obrazek  Obrazek 

 

Obrazek

 

 

 

NOVÝ OBÝVÁK A KUCHYŇ

Ve spodním části chalupy se buduje nový obávák a kuchyň. Taťka tam pořád nahazuje a štukuje. Až sežememe velký trám na strop tak začneme s výstavbou stropu z trámů. Také je hotova místnost pro novou koupelnu a kotelna. Změněn byl také vchod do místnosti.

         Obrazek  Obrazek  Obrazek  Obrazek

 

 

BABIČKY POKOJ

Babičky pokoj se už také rýsuje. Nová klenba, vyštukováno, okna i dveře.

Obrazek   Obrazek   Obrazek

 

 

VÁNOCE NA CHALUPĚ

ObrazekPoprvé jsme slavili vánoce společně na chalupě 25.12.2009. Sešla se tu skoro celé rodina. Babička Lída, Zdenek, Lída, Dalibor, Lukáš, Lucka, Monika, Milan, Matěj, Michaela, Sára, Justýna, Matouš, Rebeka.  Největší radost měli děti. Pod stromečkem byla spousta dárků. Lída se Zdenkem dostali poukaz na pobyt v německých termálních lázní. Největší strach měl Táta z toho, že tam bude muset letět letadlem. Na stole nesměla chybět rybí polévka, bramborovej salát a řízek ( vepř., kuř., a rybí). Příští vánoce snad už budou v opravené chaloupce.

                           KLIKNĚTE

 

SATELIT

ObrazekBlíží se vánoce a s nima i překrásné vánoční pohádky a mnoho jiných programů. Pro špatný televizní signál se na chalupu pořizuje satelitní příjímač. Montuje se na nově opravený komím. Tak že vánoce bez pohádek nebudou a konečně se bude taky na co koukat.

 

 

NOVÝ ŠTÍT 

ObrazekKonečně máme hotovej štít. Jsou tam nová okna a nové vchodové dveře k babičce do místnosti. Taťka se tam pěkně nadřel. Vypadá to ale moc krásně.

 

Tady jsou nějaké fotky ze začátku nového štítu:

 

 

Obrazek       Obrazek       Obrazek 

KOŤÁTKA 

Obrazek27. září 2008 jsem s Rebekou a  Míšou přivezl na chalupu nová koťata. Jela s náma v autě až z Lišova. Po příjezdu na chalupu v autě koťata spala. Když se pak probudila vzal jsem je do chalupy a uděl jim pelíšek. Přišel jse na ně podívat i náš kocour. Chvilku na ně zvědavě koukal a pak si je šel očuchat. Tak snad se jim bude u nás líbit.Obrazek

 

 

 

 

 POJEDEME PRO KOŤÁTKA

ObrazekNaše kočička Sára.Bohužel už mezi námi není, ale všichni jsme ji měli moc rádi. Máme ještě jednu černou a v říjnu si pojedeme pro dvě nová koťátka. Jsou celá černá.

 

 

 

 

 

NOVÁ STŘECHA

ObrazekNa chalupě je konečně hotová celá střecha . Všem kteří se na rozebrání a  stavbě nového krovu podíleli patří veliké poděkování ( taekwondisti, vojáci,) i když na jaře budeme muset trochu posunout výlezová okna, jsme šťastni, že máme novou střechu. Tedˇnás čeká spousta práce uvnitř chalupy. A taky se musíme připravit na zimu. Nařezat dřevo a trochu poklidit zahradu. V chalupě se dělá babičce Lídě pokoj. Zedník opravuje klenbu a místnost má už i samostatný vchod a nová okna. Taky se musí udělat nová podlaha. Taková zima jako byla v roce 2005 asi už dlouho nebude. Byla to krása jak od Josefa Lady.

Obrazek    Obrazek    Obrazek

Obrazek

 

Museli jsme  opravit štít chalupy a udělat nová okna. Už to vypadá zase o trochu lépe.